Contour & Highlight - Part 1

אני לא מחדשת לאף אחת כשאני אומרת שכל נושא ה- Contour & Highlight (הצללות והארות) הפך ל"מגיפה" בקרב חובבות הביוטי ברחבי העולם בעיקר בשנה האחרונה. וזה לא שהנושא חדשני- כל בוגרת של לימודי איפור תוכל לספר לכן שבמסגרת הקורס הוקדשו לכך שיעורים שלמים. אבל ה- Contour kit שהושקה בזמנו על ידי Anastasia Beverly Hills (מותג איפור שעד אז נודע בעיקר בזכות מוצרי הגבות שלו) היא שבישרה את תחילת המהפכה.
אז שמעתי על הפלטה, ראיתי סרטונים וקראתי בלוגים שהמליצו עליה ועל דרכי השימוש בה, לאחר מכן הצטרפו עוד ועוד פלטות של חברות שהחליטו לנצל את המומנטום, ולאחרונה גם הושקו פלטות ועפרונות שעושים את אותה עבודת Contour & Highlight אבל עם מוצרי קרם. ועדיין לא נכנעתי.
עד שלפני כחודשיים תכננתי נסיעה לאמסטרדם, והחלטתי לעשות הזמנה מהאתר האמריקאי של ספורה ששולח להולנד (לספורה היו סניפים ברחבי הולנד עד לפני כשנתיים, ולאחר שסגרה אותם ועזבה את המדינה, דבר חריג ביותר לדעתי, פתחה בפני ההולנדיות את האפשרות למשלוח אינטרנטי במקום).
היות ובברצלונה יש לי ספורה כמעט מתחת לבית רציתי להזמין מוצרים ממותגים שאין בספרד, כמו Anastasia Beverly Hills, והצטרפתי לטרנד. ואז הגעתי לאמסטרדם ולמרות השמחה על קבלת המשלוח ברור הרי לכולנו שזה לא עמד להסתיים בזה, והשופינג נמשך.

באחד מהרחובות שיוצאים ממדרחוב הקניות הראשי של אמסטרדם, ה- Kalverstraat, זכרתי מהביקור הקודם שהייתה חנות איפור מקצועי בשם Make Up Store, ולצערי גיליתי שנסגרה. אבל כמה צעדים מהמיקום שלה ראיתי חנות איפור מעוצבת ומרשימה, שלא הייתה שם בפעם שעברה, בשם Make-Up Studio. נכנסתי ושיחה קצרה עם המאפרת המקסימה גילתה לי שמדובר במותג איפור הולנדי מקצועי הנמכר דרך זכיינים בכל רחבי העולם וזוהי חנות הדגל החדשה שלו.
מכל המבחר העצום שהיה בחנות נמשכתי, איך לא, לפלטות ה- Contour & Highlight שלהם, והחלטתי לגוון ולרכוש גרסה קרמית.

חשוב להדגיש שביצוע קונטור והיילייט בעזרת מוצרים קרמיים דורש מיומנות גבוהה מזו שעם מוצרי אבקה ולכן ניתן לומר שזה יתאים יותר לאירועים מיוחדים ופחות ליום יום, אך התוצאה שמתקבלת שווה לטעמי את ההשקעה.
במקרה של הפלטה של Make-Up Studio מדובר גם בקונסילרים לכל דבר ועניין, מה שבא ללמד אתכן שאין בהכרח צורך להשקיע ולרכוש מוצרים ייעודים, ואולי כדאי קודם לפשפש במגירת האיפור ולראות האם כבר יש לכן קונסילרים קרמיים בגוונים הרלוונטיים. הפלטות מגיעות בשלוש קומבינציות של Light, Medium, Dark, ואני בחרתי את ה- Light.

Make-Up Studio Highlight & Shading- Light:Make-Up Studio Highlight & Shading- Light

נתחיל מהמראה החיצוני שלה- האריזה שחורה מלבנית ומאורכת הנפתחת לאורך ולא לרוחב עם מראה פנימית גדולה ונוחה, והמארז כולו משדר לי מקצועיות רבה.
כאשר פותחים אותה מתגלים 5 גוונים, החל מהבהיר ביותר בגוון ורדרד- סלמון שיכול גם לשמש כקורקטור, המשך בגוון בז' בהיר, גוון בננה צהבהב, גוון חום בהיר וכלה בגוון חום שוקולדי כהה. כל פן הינו נשלף וניתן לרכישה ומילוי מחדש בנפרד.

Make-Up Studio Highlight & Shading- Light

Make-Up Studio Highlight & Shading- Light

העיקרון הבסיסי שיש לזכור כשאתן ניגשות להשתמש במוצרי קרם הוא שלעולם אין להניח אותם על מוצרים פודרתיים. משמע קודם כל קרם/נוזל ומעליו תבוא האבקה.
בנוסף, מומלץ ששכבת המייק אפ הנוזלי שהנחתן לפני תהיה דקה גם אם באיפור שלכן אתן בדרך כלל רגילות להניח ממנו שכבה עבה יותר, וזאת בגלל שאתן עומדות "להעמיס" מעליו את הקונטור והיילייט בקרם.
אני מוצאת שהגוונים השימושים לי ביותר הם הבננה להארות והחום שוקולד להצללות חזקות, ומעליהם תמיד יבואו מוצרי אבקה כדי לקבע אותם וזה מחזיר אותי למה שציינתי קודם- הצללות בקרם שמורות אצלי לאירועים מיוחדים בהם אני רוצה אקסטרה השקעה בתוצאה הסופית.

Make-Up Studio Highlight & Shading- Light

Make-Up Studio Highlight & Shading- Light

Make-Up Studio Highlight & Shading- Light


אני חושבת שאיפור זו אומנות נרכשת ומה שיפה בה הוא שהכל ניתן לתיקון. אז אם אתן חדשות בנושא ההארות וההצללות, ההנאה של לשבת בבית מול המראה ופשוט להתחיל לשחק ולהתנסות עם ערכות מסוג זה היא גדולה, אני מבטיחה!


נתראה בחלק 2 של סדרת ה- Contour & Highlight, ועד אז הנה גם סרטון נהדר של ג'קלין היל שיוכל לסייע לכן במשחק, במקרה שלה היא בחרה בסט המעניין Smashbox, Step-By-Step Contour Stick Trio:

Comments